Terapijos metodai

Kognityvinė ir elgesio terapija

Kognityvinės ir elgesio terapijos (KET) metu dirbame su žmogaus mintimis ir elgesiu. Šios terapijos metu orientuojamasi į dabartį ir ateitį, tai reiškia, kad dirbame su dabartimi ir orientuojamės į ateities tikslus. Palyginus su kitomis terapijų rūšimis, KET yra ganėtinai trumpai trunkanti.
Plačiau

Schemų terapija

Schemų terapijos metu dirbame su žmogaus emocijomis, mintimis bei elgesiu. Šioje terapijoje daugiausiai orientuojamasi į dabartį ir ateitį, tačiau yra paliečiama ir praeitis. Tai reiškia, kad dirbame su dabartimi ir orientuojamės į ateities tikslus, tačiau kartu analizuojame ankstyvas žmogaus patirtis, kurios padarė įtaką dabartiniam žmogaus elgesiui, jausmams, mintims ir bandome jas keisti.

Hipnozė/Saviįtaiga

Šios krypties terapijos metu dirbame transo būsenoje. Teoriškai, šioje būsenoje galime tiesiogiai arba netiesiogiai daryti įtaką mūsų pasąmonei. Jos metu Jūs išmoksite reikalingų įgūdžių tam, kad Hipnozę galėtumėte taikyti sau pačiam. Hipnozės metodas dažniausiai taikomas tvarkantis su negiluminėmis problemomis, bet tinka ir yra efektyvus dirbant su lėtiniu skausmu, seksualinio pobūdžio problemomis, miego sutrikimais, priklausomybėmis ir dar daugiau.

Daugiau informacijos svėtainėje
Hypno.lt
Mindfulness

Mindfulness yra meditacijos rūšis. Jos dėka žmogus gali vystyti savo dėmesingumą ir įsisąmoninimą. Praktikuojant mokomasi sutelkti savo dėmesį į bet kokį objektą, tuo metu jaučiamas emocijas, mintis, kūno pojūčius bei aplinką, todėl Mindfulness praktikos padeda mokytis „stabtelėti“ dabartiniame momente ir vystyti savo metakognicijas. Dažniausiai Mindfulness yra taikoma kartu su kitomis terapijomis, nors yra efektyvi ir pati savaime.